Dolum Makinası, Kapak Kapatma Makinası, Etiketleme Makinası

Tek Kafalı Yarı Otomatik Dolum Makinası

Tek Kafalı Yarı Otomatik Dolum Makinası, paslanmaz çelikten imal edilmiş olup tamamen pnömatiktir. Elektrik aksamı olmaması sayesinde tehlikeli ortamlarda güvenle kullanılabilir. Dolum Makinası, dolumunu gerçekleştireceği ürünleri doğrudan ürün kazanından pistonun kendi vakumuyla çeker ve ayarlanan gramajda dolumunu sağlar. Dolum ve emiş hızları ayarlanabilmekte olup bu sayede sıvı ürünlerde ortaya çıkabilecek olan tazyik problemi kontrol altına alınabilmektedir.

Tek Kafalı Yarı Otomatik Dolum Makinasında dolum emri pnömatik ayak pedalı ile veya otomatik düğmesinin açılması ile sürekli emme basma yaptırılabilmesi suretiyle verilir. Dikey ve derinlik ayarlı şişe tepsisi sayesinde kap boyutlarındaki değişikliğe göre kolaylıkla dapte edilebilir. Şık ve kompakt dolum makinası tasarımı ile tüm sanayilere uygundur. Frenli tekerlekleri vasıtasıyla istenilen yere kolaylıkla hereket ettirilip sabitlenebilir. Dolum makinasında gramaj ayarı numaratörlü kol ile yapılır.

Dolum makinası daha çok sıvı ve yarı sıvı ürünlerin dolumuna uygundur. Gıda, kimya, boya, kozmetik, ve tüm sanayilerden ürünlerin şişe, tenek, kavanoz, vb.. kaplara dolumunu yapabilirsiniz.